Jak dosáhnout vnitřního klidu a rovnováhy?

Možná jste slyšeli pojem „vnitřní klid“ stokrát, aniž byste o tom příliš přemýšleli. Ale co přesně znamená mít vnitřní klid?  A co je důležitější, co pro vás znamená vnitřní klid?

Vnitřní klid vede k vnitřní síle

Vnitřní klid lze definovat jako pocit hlubokého pocitu duševní a duchovní harmonie nebo klidu. Když jste v klidu, máte schopnost zůstat uzemnění a silní, a to i tváří v tvář zmatku nebo stresu. Možná si myslíte, že vnitřní klid je opakem úzkosti, ale rozhodně to není slabost.

Někdo může ztotožňovat vnitřní klid s pasivitou nebo dokonce otupělostí. Ale pokud jste opravdu našli vnitřní klid, neznamená to, že jste rohožka nebo nemáte aktivní mysl. Naopak, vnitřní klid může způsobit, že se budete cítit více v přítomném okamžiku, vědomější a živější.

Co pro vás znamená vnitřní klid?

Jste jediní, kdo může v konečném důsledku definovat, jak vám vnitřní mír připadá, ale zde je několik prvků, které vám mohou pomoci určit, jak moc jste v klidu.

 • Pokud máte tendenci příliš přemýšlet nebo analyzovat každou situaci, rozhovor nebo chybu, možná byste měli usilovat o vnitřní klid, který sníží vaši potřebu tak činit. Možná pro vás vnitřní klid znamená neplýtvat energií tímto způsobem.
 • S přílišným přemýšlením souvisí tendence zabývat se minulostí. To může znamenat, že necháte svou mysl vířit nad chybami, které jste vy nebo ostatní udělali. Mohlo by vám to bránit v tom, abyste odpustili sobě nebo ostatním. Mohlo by to znamenat znovuprožití bolestivých vzpomínek. Pokud se zabýváte minulostí, pak v ní žijete, a proto je těžké najít vnitřní klid.
 • Méně starostí s budoucností. Pokud se uvnitř sebe cítíte klidní, budoucnost nebude vypadat bezútěšně nebo děsivě. I když možná nevíte, co vás čeká zítra nebo příští rok, máte pocit, že vše bude v pořádku. Máte-li vnitřní klid, nemusíte mít svou budoucnost naplánovanou, abyste se cítili vyrovnaní. Váš mír přichází zevnitř – ne z toho, že znáte budoucnost.
 • Pocit svobody. Pokud se cítíte svobodní a nezatíženi starostmi, vinou nebo úzkostí, můžete mít vysokou úroveň vnitřního klidu. Lidé, kteří jsou v míru, se necítí zabředlí do včerejška. Nemají časté nebo těžké záchvaty „analytické paralýzy“, které by ztěžovaly rozhodování.
 • Tichá sebedůvěra. Cítíte tichou důvěru, že váš život dopadne přiměřeně dobře, navzdory některým obtížím? Máte pocit, že i když vám život tu a tam může hodit klacky pod nohy, obecně se můžete beze strachu posunout vpřed? Pokud ano, možná pociťujete vnitřní klid.

Energetické léčení a vnitřní klid

Pokud se cítíte uvězněni v cyklu nadměrného přemýšlení nebo strachu, nebo máte pocit, že jste rukojmím minulých událostí nebo chyb, uvězněné emoce mohou ovlivňovat váš vnitřní klid. Když používáte techniky energetického léčení, jako je Emoční kód, můžete být schopni identifikovat a uvolnit emocionální zátěž, která tento cyklus udržuje.

Například uvězněná emocionální energie úzkosti, nejistoty, sklíčenosti nebo zármutku vám může bránit v tom, abyste se s důvěrou pohybovali vstříc budoucnosti. Váš pocit vnitřního klidu může být těmito pocity zablokován. Ale jakmile tyto energie najdete a uvolníte, můžete cítit větší pocit svobody – jako by spadly řetězy, které vás táhly dolů.

Pokud máte potíže s pocitem vnitřního klidu, Emoční kód může být dobrým místem, kde začít. Pomoci mohou i další praktiky, jako je všímavost, meditace a nalezení většího smyslu pro spiritualitu.

Závěr

Chcete se seznámit a vyzkoušet Emoční kód a uvolnit své uvězněné emoce? Kontaktujte mě!

Tipy, co dál

 • Projděte si mé články na blogu, dozvíte se více.
 • Přečtěte si něco o mně.
 • Nebo se se mnou seznamte na Facebooku a přidejte si mě do přátel.
 • Napište mi do zprávy.
 • Zavolejte mi +420 732 314 005
 • Napište mi na: info@pavlasochova.cz

Budu se na Vás těšit.

S úctou

Pavla S.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • PDF zdarma!
 • Stáhněte si PDF zdarma a zjistěte, zda máte Zeď kolem srdce?
 • Pavla Sochová – Dejte životu zelenou
 • Nejnovější články