7 kroků, jak změnit negativní myšlení na pozitivní!

Věříte, že naše myšlenky mají obrovskou moc? Já pevně věřím a také z vlastní zkušenosti vím, že ano.  Ovlivňují totiž naše rozhodnutí, jednání i pohled na svět.

Pozitivní myšlení přináší radost, příležitosti a naplnění, zatímco negativní přístup nás uzavírá do kruhu pochybností a neúspěchu.

Jak tedy naše myšlenky formují svět, ve kterém žijeme, a jaký dopad mají na náš každodenní život?

Před několika lety jsem prožila pro mě složité období. Můj život byl plný stresu a zklamání. Opět mi do do života a vztahu přišla nevěra. Byl to již třetí vztah a opět jsem tím procházela znovu. Budoucnost byla nejasná. Držely mě děti a každodenní rutina🤨

Každé takové období má své fáze a nemůžeme očekávat, že mávnutím proutku nám bude dobře. Je potřeba si toto období prožít, problém nastává, když se člověk v tomto utrpení drží a neposouvá se dál v životě.

Já jsem cítila, že se stále topím ve spirále negativity. Stále dokola jsem si připomínala a přehrávala situaci stále znovu a znovu.

Říkala jsem si: svět je proti mě, svět je špatný, já jsem špatná, všechny manželství a vztahy dopadnou stejně, chlapi jsou takoví.

Začala si klást otázky: Proč se to děje právě mně? Jaký to má všechno smysl?

Byla jsem v bludném kruhu Negativní myšlení.

Negativní myšlení zatemňuje mysl a stává se brzdou na cestě ke spokojenému životu.

Každý problém v tomto módu vnímáme jako nepřekonatelný a místo příležitostí vidíme jen hrozby. To nás vede k pocitům bezmoci, frustrace a neustálého stresu.

Negativní přístup ovlivňuje nejen naše duševní zdraví, ale také tělesné. Stres, úzkost a pocit vyčerpání se mohou stát každodenní součástí našeho života.

Zlom nastal, když jsem si plně uvědomila, že takhle se cítit nechci. Chci být spokojená v tomto jediném životě, který mám, užívat si ho. Začala jsem si uvědomovat, že tohle myšlení mi neprospívá a nikam nevede.

Tehdy začala má cesta seberozvoje. Místo otázky „Proč se to děje mně?“ jsem si začala klást jinou otázku: Co se z toho mohu naučit?

Krok za krokem jsem měnila své myšlení a hledala v čem se cítím dobře. Začala jsem používat pozitivní afirmace, praktikovat vděčnost pozitivní v každodenních maličkostech.

A můj svět se začal proměňovat. Problémy nezmizely, ale přístup, jakým jsem je řešila, byl jiný.

Náš pohled na svět není daný, ale volitelný. Naše myšlenky mají moc tvarovat naši realitu. Jakmile změníme své myšlení, svět okolo nás začne odrážet naši novou perspektivu.

Pozitivní myšlení je klíčem k radosti a spokojenému životu.

Když si osvojíme pozitivní přístup, začneme vnímat život v lepším světle. Každá výzva se stává příležitostí a překážky přestáváme vnímat jako něco nepřekonatelného.
Pozitivní myšlení přináší jasnější vizi, více energie a motivace k dosažení spokojeného života. S tímto přístupem se vytvářejí daleko lépe harmonické vztahy, lépe se řeší problémy a vnímají příležitosti.

Pozitivní myšlení také ovlivňuje naše zdraví – snižuje stres, posiluje imunitu a zlepšuje celkovou kvalitu života.

Když jsme schopni soustředit se na to dobré, přitahujeme do života více pozitivních věcí. Jak říká jedno přísloví:

 

„Co si myslíš, to se stane.“

 

Každá změna samozřejmě začíná u nás samých. Není to snadná cesta, ale jakmile si plně uvědomíme, že my jsme ti, kdo jsme zodpovědní za náš život, začneme vidět svět pozitivněji, najednou zjistíme, že možnosti a radost jsou kolem nás všude.

Příklad ze života

Situace: Představte si, že v práci dostanete za úkol projekt s velmi těsným termínem, který vypadá náročně a stresující.

Negativní reakce:
"To je šílené! Nikdy to nemůžu zvládnout včas. Proč mi to vůbec dali? Mám toho už tak dost a teď tohle. Je to beznadějné a stejně to dopadne špatně. Všichni jen čekají, až udělám chybu."

Pozitivní reakce:
"Je to sice výzva, ale beru to jako příležitost se posunout. Možná to bude náročné, ale když si to dobře naplánuji a požádám o pomoc, zvládnu to. Každá zkušenost mě učí něco nového a tohle mě může posunout dál."

Rozdíl mezi těmito reakcemi je v tom, že negativní přístup situaci komplikuje a vytváří stres, zatímco pozitivní myšlení otevírá prostor pro řešení a rozvoj.

Pojďme se podívat na 5 nejčastějších negativních reakcí na nepříjemné situace:

  1. Panika a stres: „Tohle je katastrofa! Nevím, co mám dělat. Všechno se hroutí.“
  2. Sebekritika: „Je to moje chyba. Nikdy nic nedělám správně.“
  3. Ztráta motivace: „To nemá smysl. Stejně to dopadne špatně, tak proč se vůbec snažit.“
  4. Obviňování ostatních: „To je jejich vina. Kdyby to zvládli lépe, já bych teď nebyl v téhle situaci.“
  5. Rezignace: „Už to vzdávám. Nemá cenu se o to vůbec pokoušet.“

Tyto reakce vedou k většímu stresu a zhoršují schopnost najít řešení nebo se s nepříjemnou situací vyrovnat.

Každá změna začíná u nás samých. Není to snadná cesta, ale jakmile začneme vidět svět pozitivněji, najednou zjistíme, že možnosti a radost jsou kolem nás všude.

Změna negativního myšlení na pozitivní je proces, který vyžaduje vědomé úsilí, ale s tréninkem se stane přirozenější. Zde je postup, jak na to:

Jak změnit negativní myšlení na pozitivní krok za krokem!

1. Uvědomte si si negativní myšlení nebo myšlenku!

Prvním krokem je rozpoznat, že vaše myšlenky jsou negativní. Může to být obviňování sebe nebo ostatních, zveličování problémů nebo ztráta motivace. Jakmile si uvědomíte, že směřujete k negativnímu myšlení, zastavte se a pojmenujte tuto myšlenku: „Teď myslím negativně.“

2. Zastavte negativní myšlenku!

Jakmile myšlenku identifikujete, zkuste ji zastavit. Můžete si například říct „Stop!“ nebo vizualizovat, jak myšlenku odkládáte bokem. Tento krok pomáhá přerušit proud negativity a vytvořit prostor pro změnu.

3. Změňte perspektivu!

Následně se zkuste podívat na situaci z jiného úhlu. Co by se stalo, kdybyste tuto situaci vnímali pozitivně? Například místo myšlenky „To nezvládnu“ si řekněte „Mám možnost se z této výzvy něco naučit.“ Změna perspektivy často odhalí nové možnosti.

4. Překalibrujte své otázky!

Místo otázek typu: „Proč se mi to děje?“ se ptejte: „Co mi tato situace může přinést? Jak mohu najít řešení?“ Tyto otázky vedou k hledání řešení a posilují vaši schopnost překonat obtíže.

5. Začněte malými změnami

Začněte s jednoduchými kroky. Místo snahy změnit všechny myšlenky najednou se zaměřte na jednu oblast, kde můžete být pozitivnější. Například si můžete každý večer zapsat tři věci, za které jste ten den vděční, což vám pomůže zaměřit se na pozitivní aspekty dne.

Nebo si napište své Afirmace a používejte je pravidelně. Jak si vytvořit Afirmace krok za krokem najdete zde.

6. Obklopte se pozitivními vlivy

Vaše okolí ovlivňuje vaše myšlení. Snažte se obklopovat lidmi, kteří vás povzbuzují a podporují, a věnujte čas aktivitám, které vám přinášejí radost. Pozitivní prostředí vám pomůže změnit přístup k životním situacím. Odcházejte z prostředí negativních lidí nebo hovorů.

7. Buďte trpěliví a vytrvalí

Změna myšlení je proces, který vyžaduje čas. Nebuďte na sebe tvrdí, pokud se vrátí staré návyky. Postupně si vytvoříte silnější pozitivní myšlenkové vzorce. Každá malá změna vás přibližuje k pozitivnějšímu přístupu.

Shrnutí:

  • Uvědomte si, kdy myslíte negativně.
  • Zastavte tyto myšlenky vědomým přerušením.
  • Změňte perspektivu, hledejte pozitiva.
  • Položte si otázky, které vedou k řešení.
  • Postupujte po malých krocích a obklopte se pozitivními vlivy.
  • Buďte trpěliví a oceňte svůj pokrok.

Naše myšlenky utvářejí svět. Když se rozhodneme pro pozitivní myšlení, můžeme zlepšit nejen svůj život, ale i životy lidí kolem nás. Zlom přichází v okamžiku, kdy si uvědomíme, že máme moc volby. Dnes se můžeme rozhodnout vidět svět jinak – jasněji, nadějněji a pozitivněji.

Někdy se navzdory našemu úsilí nedaří myšlení změnit a stále máme pocit, že nám v tom něco brání. Možná vás brzdí uvězněné emoce, energetické nerovnováhy nebo nastavené vzorce v podvědomé mysli.

Tyto skryté bloky mohou narušovat naše vibrační poselství a bránit dosažení cílů. V takových případech může být velmi užitečná metoda Emoční kód, Body kód, Belief kód které pomáhají identifikovat a uvolnit tyto emoční zátěže, čímž obnovují rovnováhu a umožňují nám plně využít potenciál pozitivního myšlení.

Více o metodách si přečtete v samostatných článcích:

Jak vám Emoční kód pomůže žít šťastnější život?

Co je Body code?

Vyzkoušejte sezení zdarma, zde!

Tipy, co dál

  • Projděte si mé články na blogu, dozvíte se více.
  • Napište mi na: info@pavlasochova.cz
  • Objednejte se na sezení zdarma, zde!

Budu se na Vás těšit.

S úctou

Pavla S.

Jsem certifikovaný praktik metody Emoční kód a Body kód. Pomůžu vám uvolnit uvězněné emoce a energetické nerovnováhy a bloky v těle, což vám přinese úlevu od fyzických a psychických problémů a obnoví celkovou pohodu. Díky tomu můžete žít svobodnější, vyrovnanější a naplněnější život.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.