Padání vlasů a můj příběh, jak jsem situaci vyřešila.

Ten, kdo se setkal s masívním padáním vlasů ví, jak těžké je tohle období. Ono se říká, jsou to jen vlasy ale hlavně ženy mi potvrdí, že je to velmi deprimující období.

Můj příběh s padáním vlasů se odehrál již docela dávno, ale stále ho mám v živé paměti a od té doby si vlasy opravdu hýčkám a nedám na ně nic, co by jim mohlo ublížit.

Když bylo mým dětem dvojčatům 4 roky měla jsem nastoupit do práce, byla to velmi náročná a stresující doba, děti stále nemocné a já nevěděla co vlastně budu dělat a jak to vše zvládnu. V té době mi začaly ve velkém množství padat vlasy a extrémně svědit pokožka hlavy.

Všichni i lékaři to přičítali náročnému období. Těhotenství, kojení, dvojčata, nástup do práce atd. Ano, do jisté míry tyhle věci byly také příčinou mých padání vlasů. Hormonální testy ani žádné jiné ale neprokázaly nic, co by přispělo k padání vlasů.

V kožní ambulanci mi tehdy oznámili, že vše je v pořádku a víc pro mě nemůžou udělat. Paní doktorka ale pro mě měla naštěstí jednu zásadní radu, která mi vlasy zachránila. Doporučila mi kadeřnictví, kde používali v té době novinku vlasovou kameru, díky které se dá stanovit diagnóza na základě zvětšení vlasové pokožky a vlasů při problémech s lupy, maštění vlasů, nadměrnému řídnutí a vypadávání vlasů.

Tam mi zjistili, že mé vlasové kořínky jsou používáním běžné vlasové kosmetiky a stylingových přípravků, tak zanesené a ucpané, že nemohou přijímat žádné živiny a proto odumírají.

Děsné zjištění na druhou stranu úleva, protože to bylo něco, s čím se dá něco dělat. Začala jsem tehdy používat přípravky pouze doporučené kadeřnicí. Vše se velmi zlepšilo, ale vlasy už se nikdy nevrátily do původního stavu, některé vlasové kořínky prostě umřely.

Bohužel ani svědění hlavy úplně neustalo. Dalších 15 let jsem používala pouze tuto kosmetiku a bála se použít cokoliv jiného byť přírodního.

Když mi přišla nabídka vyzkoušet kosmetické produkty Ringany, rakouské firmy která nabízí zcela přírodní a čerstvé produkty bez jakékoliv chemie a jiných umělých látek byla jsem velmi nedůvěřivá vůči jejich šampónu.

Nakonec jsem si řekla po prostudování složení a procesu výroby, že ho vyzkouším. Bylo to zamilování na první umytí. Měla jsem pocit, že mám na hlavě jednou tolik vlasů než mám, pokožka mě přestala svědit a od té doby nedám na hlavu nic jiného.

 

Bylo to zamilování na první umytí. Měla jsem pocit, že mám na hlavě jednou tolik vlasů než mám, pokožka mě přestala svědit a od té doby nedám na hlavu nic jiného.

 

Šampón používá i moje dcera, které se po Covidu hodně zhoršila kvalita vlasů a spoustu jich vypadalo. Její nadšení je stejné.

Padání vlasů může být způsobeno různými faktory, jako jsou genetika, hormonální nerovnováha, stres, dieta, nadměrné používání stylingových produktů nebo zahřívání vlasů, nadměrné barvení nebo chemické zpracování vlasů, infekce, nemoci štítné žlázy a další faktory.

Pár mých doporučení:

  • Ujistěte se, že jíte vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů, které jsou pro zdraví vlasů důležité. Pečujte o rovnováhu živin v těle. Zinek je důležitý pro téměř všechny procesy metabolismu těla a tím i tvorbu keratinu a kolagenu, které sehrávají důležitou roli při růstu vlasů.
  • Omezte používání stylingových produktů a horkých stylingových nástrojů, jako jsou fény, žehličky a kulmy.
  • Zvažte použití šamponu a kondicionéru, které jsou speciálně navrženy pro posílení vlasů a prevenci padání vlasů. Používejte šetrné produkty udržují přirozenou rovnováhu mikroorganismů na pokožce, čímž podporují přirozenou kožní bariéru. Kombinace těchto produktů podporujících mikrobiom se stará na o šetrnou a důkladnou očistu a současně o příjemný a jemný pocit vlasů.
  • Péče jak zevnitř, tak zevnějšku, stejně tak jako zdravý životní styl, dostatek klidu a odpočinku, jsou důležité pro udržení dobrého tělesného a duševního zdraví. Snižte svůj stresový životní styl pomocí relaxačních technik, jako je jóga, meditace a pravidelná cvičení.
  • Užívejte Kolagen. Pro udržení zdravých vlasů je důležité zajistit dostatečný přísun kolagenu prostřednictvím stravy nebo kolagenových doplňků.

Moje oblíbené produkty pro krásné a zdravé vlasy.

Pokud řešíte jakékoliv problémy s vlasy a máte nějaký dotaz, můžete napsat zprávu zde nebo mě kontaktovat na 732 314 005.

Chcete se podívat na produkty a jejich složení můžete zde:

FRESH shampoo

4V1 VLASOVÝ BALZÁM

CAPS beauty & hair

S úctou

Pavla S.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Poznejte jeden účinný tip na boj s padáním vlasů.
  • Pavla Sochová – Dejte životu zelenou
  • Nejnovější články