Kdo jsem...

Pod značkou Dílna u dvou koček se skrývá tvorba nejen klasických ručních prací našich babiček, jako je pletení, háčkování a vyšívání, ale i novější formy tvoření, zejména tvorba šperků, výroba dekorací z přírodních a odpadových materiálů a přírodní floristika.

Jmenuji se Pavla Sochová. Jsem matka tří dětí, manželka a člověk velmi kreativní. Mám mnoho zájmů a obavu, jestli mi tento život bude na vše stačit. Miluji přírodu, zvířata, procházky, tvoření, osobní rozvoj, čtení a mnoho dalšího....

Jsem nadšený tvůrce rukodělných prací, který miluje tvoření osobitých věcí.

Věnuji se tvorbě šperků, především z přírodních minerálů a háčkovaných, pletení, háčkování, vyšívání a floristice.

Jsem expert na tvoření rozmanitých dekorací z  přírodních a odpadových materiálů.

Původní profesí jsem zahradník, později jsem vystudovala pedagogiku a speciální pedagogiku a pracuji jako učitel odborného výcviku v oboru zahradník  a florista.

Život mě zavedl dělat a předávat druhým, co nejvíc miluji a tím jsou ruční práce a kreativní tvoření. Proto jsem založila Dílnu u dvou koček.

Mám ráda práci s dětmi a proto jsem se zaměřila právě na ně. Protože právě jim, chci předávat tradiční techniky a rozvíjet u nich kreativitu.

Svým tvořením ráda inspiruji druhé v jejich tvorbě. Neustále něco tvořím, něčím se zabývám, něco nového se učím. 

V současné době se nejvíce věnuji výrobě šperků z přírodních minerálů, háčkovaných šperků a afirmačních pomůcek. Spolupracuji na kurzech tvoření pro děti i dospělé na rozvoj kreativity.

Miluji tvoření něčeho z téměř ničeho.

Je úžasné jaké skvosty se dají vytvořit z odpadových materiálů. Také příroda nabízí široký výběr možností pro tvoření.

Při procházce lesem nebo parkem ve městě přemýšlím nad využitím každé věci, která mě zaujme. Je jedno, jestli jde o větvičku či kůru stromů, ja vidím daleko víc. 

Když se na kreativní tvoření podívám z druhé strany, vidím i velký přínos pro samotného tvořitele. Při práci s lidmi si všímám, jaký pozitivní vliv má tvoření na jejich psychiku.

Sleduji, jak lidé, kteří pod mým vedením tvoří, dokáží se zaujetím vytvořit krásné věci, přestože se nikdy ničemu podobnému nevěnovali. Jsou překvapení svou zručností, dovedností, svými možnostmi a také hotovými výrobky.

Kreativita je součástí každého z nás, jen je třeba objevit v jaké formě ji máme.

Kdysi jsem si o sobě myslela, že jsem totální antikreativec. Záviděla jsem ostatním a říkala si, tohle nikdy nevymyslím, neudělám, na tohle nemám. Po pár letech praxe se tomu směju, nápady vidím všude a přicházejí ke mně  většinou v úplně  absurdních situacích. 

Proč dílna u dvou koček...

Dílna u dvou koček je prozatím má pracovna v našem domě u lesa s výhledem na Beskydy a nedalekou Štramberskou trúbu. 

A proč Dílna u dvou koček?

Již 14 let nám dělají radost dvě kočky. V minulosti jsme v různý čas přišli o dvě kočičky, ale pokaždé jsme do měsíce našli kotě a tak počet koček je stále stejný. A to mě inspirovalo k názvu dílny - Dílny u dvou koček. Momentálně máme černou kočičku Micku a mourovatou jménem Prcek.

Miluji přírodu a její blízkost mě neustále inspiruje a motivuje v tvoření. Mám velmi ráda přírodní materiál.

Více z mé tvorby najdete na:

Facebook: Dílna u dvou koček

Tvoření je pro mě určitá forma seberealizace, skvělá relaxace, odpoutání se od běžných starostí. Tvoření je mi také velkým pomocníkem při zklidnění mysli a těla.

Tipy, co dál.

Projděte si mé články na blogu, dozvíte se více.
Nebo se se mnou seznamte na Facebooku a přidejte si mě do přátel.
Napište mi do zprávy nebo na info@pavlasochova.cz.
Zavolejte mi +420 732 314 005.

S úctou  

Pavla S.